Nemainīgi viena no Rēzeknes slimnīcas prioritātēm ir jauno ārstu, speciālistu un rezidentu piesaiste, lai nodrošinātu ārstniecības pakalpojumu pieejamību un attīstību, kā arī veicinātu paaudžu nomaiņu, kas ir ļoti pakāpenisks un laikietilpīgs process.
Valdis Dakuļs ir Rīgas Stradiņa universitātes Rezidentūras studiju fakultātes studiju programmas “Internists” 5. (noslēdzošā) mācību gada students, kurš pirms pieciem gadiem pievienojās Rēzeknes slimnīcai kā ārsts-rezidents specialitātē internists. Noslēdzoties rezidentūrai, dr. Dakuļs nolēmis turpināt darbu Rēzeknes slimnīcā, jo rezidentūras pieredze ļāvusi skaidri saskatīt iespējas, stabilitāti un ieguvumus, ko piedāvā reģionālās slimnīcas. “Tuvojoties studiju noslēgumam, biju nolēmis rezidentūras ciklus iziet kādā no reģionālajām slimnīcām, tiesa gan nebija skaidrības, kurā tieši. Kā zināms, strādājot reģionālā slimnīcā, arī rezidenta atalgojums ir par 30% lielāks, nekā strādājot kādā no Rīgas slimnīcām. Devos vizītēs uz vairākām reģionālajām slimnīcām, lai iepazītos ar vidi, piedāvātajām iespējām un, lai pārrunātu iespējamās sadarbības iespējas. Rēzeknes slimnīcā man radās sajūta, ka te varētu veidoties ļoti veiksmīga sadarbība, tādēļ savu izvēli veicu tieši par labu Rēzeknes slimnīcai. Es pats nāku no Viļāniem, tādēļ, lai gan apzināti nebiju plānojis atgriezties dzimtajā pusē, tomēr pozitīvi, ka tā ir sanācis,” par rezidentūras vietas izvēli stāsta Valdis Dakuļs.
Rezidentūras laiks ir bijusi ļoti vērtīga pieredze, kas ļāvusi mācīties un pilnveidot savas praktiskās zināšanas un iemaņas. Ja sākotnēji ārstam-rezidentam darbs slimnīcā notiek tiešā ārsta uzraudzībā, tad tuvojoties rezidentūras noslēgumam šī uzraudzība ir netieša, tādēļ, ja runā par darbu tieši Iekšķīgo slimību profila nodaļā, tad atšķirība starp ārsta-rezidenta un sertificēta ārsta ikdienas darbu ir salīdzinoši ļoti minimāla. Rēzeknes slimnīcā rezidentiem liels akcents tiek likts uz individuālo darbu un individuālās izaugsmes iespējām. Ja lielajās slimnīcās ārsts-rezidents strādā komandā kopā ar 3-4 citiem ārstiem, tad reģionālajās slimnīcās topošajiem ārstiem tiek uzticēta daudz lielāka atbildība, kas prasa patstāvīgu lēmumu pieņemšanu un konkrētu rīcību. “Rēzeknes slimnīcā es saredzu daudz straujākas attīstības iespējas gan kā speciālistam, gan zināšanās par nozari. Var just, cik ļoti šī slimnīca gaida un novērtē jaunos speciālistus – daudzi kolēģi no rezidentiem dažu gadu laikā auguši līdz nodaļu un vienību vadītājiem. Tiek atbalstīta iespēja mācīties, apmeklēt konferences un apgūt jaunas metodes. Rezidentu skaits Rēzeknes slimnīcā pēdējos gados ir ievērojami audzis, kas rada arī pavisam citu “garšu” ikdienā te strādājot. Jau šobrīd varam ieskicēt daudz dažādus potenciālos sadarbības modeļus savstarpējā darbā ar šiem jaunajiem speciālistiem,” pozitīvi vērtē dr.Dakuļs.
Rēzeknes slimnīcā šobrīd strādā nedaudz vairāk kā 150 ārstu un speciālistu – ļoti spēcīga un profesionāla komanda. Ienākot šādā komandā, jūtama personīga pieeja ikvienam – ārsti pazīst cits citu vaigu vaigā, ir atvērti komunikācijai, iztiekot bez formalitātēm un augstiem toņiem.
Domājot par nākotni, dr.Dakuļs stāsta: “Nevienā brīdī neesmu nožēlojis izvēli strādāt Rēzeknes slimnīcā – uztveru šo iespēju tikai un vienīgi kā ieguvumu. Šķiet, ka ne visi spēj novērtēt, kādas priekšrocības sniedz iespēja strādāt rezidentūrā tieši reģionālajā slimnīcā. Arī pēc rezidentūras plānoju turpināt darba gaitas Rēzeknes slimnīcā. Kādā formātā – par to gan šobrīd vēl pāragri spriest, taču tikai tāpēc, ka iespējas ir ļoti plašas – gan Uzņemšanas nodaļa, gan darbs slimnīcas stacionārajā nodaļā, ambulatorie pakalpojumi un pieņemšanas. Noteikti plānoju turpināt pilnveidoties, apgūstot papildus metodes un sertifikātus, dažādus izmeklējumu veidus, tādēļ pagaidām nevaru prognozēt, kā tieši izskatīsies mana ikdiena pēc pieciem gadiem, taču vienu gan varu pateikt – noteikti Rēzeknes slimnīcā.”