Rēzeknes slimnīcas mazie pacienti atkal var atveseļoties ar prieku – pēc neliela pārtraukuma darbu slimnīcā atsākuši uzreiz trīs dakteri Klauni.
Košās krāsās tērpti, ar amizantām kurpēm un cepurēm dakteri Klauni, jeb animatore Viktorija Šelomijenko, pirmsskolas skolotāja Gita Gudramoviča un klavesīniste Ieva Saliete, turpmāk ik trešdienu būs sastopamas Bērnu nodaļā, piesaistot bērnu uzmanību ar milzu sarkanajiem deguniem un jautro uzvedību, lai mazie pacienti aizmirstu par nepatīkamajām atveseļošanās procedūrām.
Gita par dr.Klaunu esamību uzzinājusi pavisam nejauši, tomēr zīmīgs izrādījies bijušās kolēģes dāvinātais sarkanais klauna deguns: “Simboliski. Tieši pēc klauna deguna saņemšanas es pavisam nejauši pamanīju, ka ir jauna dr.Klaunu atlase. Un mani jau kādu laiku neatstāja tā sajūta, ka dzīvē ne visu vajag tik sev, vajag arī citiem darīt labu. Pirms nesāku apmācības, nenojautu, ka klaunāde var būt tik dziļa. Klauns un dr.Klauns ir divi dažādi personāli.”
“Viņiem ir dažāda misija. Dr. Klauns paaugstina cilvēku, šinī gadījumā pacientu, liek justies labāk,” Gitas teikto papildina biedrības “Dr.Klauns” mākslinieciskais vadītājs, treneris, mentors Igors Narovskis. Viņš pavadīja Rēzeknes slimnīcas jaunos klauniņus pirmajās došanās reizē pie bērniem. “Dr.Klauna uzdevums ir radīt terapeitisku spēli, caur kuru bērns var satikties ar savu sāpi, slimību, ar dr.Klauna palīdzību to izdzīvot, lai galu galā slimību uzvarētu. Bet dr.Klaunu meitenēm, te Rēzeknes slimnīcā būs labi,” ir pārliecināts mentors.
Medicīnas klaunāde ir īpaša profesija, kuru apmācīt var nedaudzi unikāli specialisti. Ikviens dr.Klauns ir izturējis vairāku kārtu stingru atlasi, jo skolā tiek pieņemti cilvēki ar augsto emocionālo intelektu, psiholoģiski nobrieduši un iejūtīgi, spējīgi atrast kopīgo valodu ar bērniem, un tajā pat laikā – ar labām aktiermeistarības un improvizācijas spējām, kas tiek tikušas slīpētas deviņu mēnešu garumā.