parallax background
Infekcijas slimību nodaļā tiek sniegta neatliekamā palīdzība pieaugušajiem un bērniem ar infekcijas slimībām. Tiek veikta diferenciāldiagnostika neskaidra drudža gadījumā, dzeltes diferenciāldiagnostika. Tāpat tiek sniegta plānveida palīdzība pacientiem ar hroniskām infekcijas slimībām – hroniski hepatīti, aknu cirozes. Papildus tiek ārstēti pacienti ar plaušu slimībām – bronhiālā astma HOPS, veidojumi plaušās.

Nodaļā tiek nodrošināta tuberkulozes diagnostika un ārstēšana, kas nodrošina dg un tuberkulozes pacientu ārstēšanu.

Sadarbībā ar Latvijas Infektoloģijas centru pieejama infekcijas slimību primāra un apstiprinoša laboratoriskā diagnostika, t.s. reto un bīstamo infekcijas slimību diagnostika, kur tiek izmantotas jaunākās metodoloģiskās un zinātniskās rekomendācijas, lai nodrošinātu pasaules standartiem atbilstošu un izmaksu ziņā efektīvu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu infekcijas slimību pacientiem, kā arī iespējama pacientu pārvešana uz Latvijas Infektoloģijas centru dg precizēšanai.

Nodaļas personāls piedalās zinātniski pētnieciskā darbā, klīnisko pētījumu veikšanā, piedalās jauno speciālistu apmācībā.