parallax background

Rēzeknes slimnīcas Infekcijas slimību nodaļa ir viena no modernākajām un funkcionālākajām Infekcijas slimību nodaļām Latvijā. Ēkā izbūvētas atsevišķas nodaļas gaisa pilienveida izplatāmām infekcijas slimībām, kontaktu ceļā izplatāmām infekcijas slimībām, kā arī izveidota atsevišķa nodaļa tuberkulozes pacientiem.

Nodaļā izveidotas 29 pacientu gultasvietas vienvietīgās, divvietīgās un trīsvietīgās palātās ar atbilstošu telpu platību, katrā palātā pieejamu sanitāro mezglu ar labierīcībām un dušu, kā arī izolācijas boksi un intensīvās terapijas palāta, nodalot pacientus un pacientu plūsmas un nodrošinot epidemioloģiski drošu pacientu uzņemšanu un ārstēšanu gan pacientiem, gan medicīnas personālam.

Infekciju slimību nodaļā tiek nodrošināti diagnostikas un ārstēšanas pakalpojumi pacientiem ar infekcijas slimībām, kā arī infekcijas slimību uzraudzība, ko nodrošina sertificēts infektologs-hepatologs un pneimonologs.

Nodaļā tiek ārstēti pacienti ar šādām saslimšanām:

Vīrusinfekcijas, bakteriālās infekcijas slimības (t.sk. gripa un Covid – 19, HIV, sepse);
Kuņģa un zarnu trakta infekcijas slimības;
Aknu slimības (hepatīti, neskaidras aknu dzeltes, aknu ciroze, toksiski aknu bojājumi);
Meningīti (vīrusu, bakteriālie);
Plaušu slimības;
Tuberkuloze, tuberkulozes seku ārstēšana.

Sadarbībā ar Latvijas Infektoloģijas centru pieejama infekcijas slimību primāra un apstiprinoša laboratoriskā diagnostika, t.sk. reto un bīstamo infekcijas slimību diagnostika, kur tiek izmantotas jaunākās metodoloģiskās un zinātniskās rekomendācijas, lai nodrošinātu pasaules standartiem atbilstošu un efektīvu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu infekcijas slimību pacientiem.

 

Pacientu apmeklēšanas kārtība Rēzeknes slimnīcā:

Infekcijas slimību nodaļa ir slēgta tipa nodaļa, tādēļ atļauju apmeklēt pacientu Infekcijas slimību nodaļā obligāti jāsaskaņo ar ārstējošo ārstu. Iespēju robežās aicinām tuviniekus ar pacientiem sazināties attālināti, izmantojot elektroniskos saziņas līdzekļus.

Pacientu drīkst apmeklēt tikai veselas personas, kas vecākas par 14 gadiem, vienlaikus ne vairāk kā viens apmeklētājs.
Vairāku apmeklētāju vienlaicīga vizīte pieļaujama tikai gadījumos, ja pacients ir smagā vai kritiskā vispārējā veselības stāvoklī;
Ja pacienta tuvinieki nav paspējuši saskaņot apmeklējumu un ieradušies no tālākas vietas, vai ir citi objektīvi, attaisnojoši iemesli, tādā gadījumā apmeklējumu saskaņo dežūrmāsa;
Pacientu apmeklēšanas laiks: katru dienu no plkst. 11:00 līdz 13:00 un no plkst. 16:00 līdz 18:00;
Apmeklējuma ilgums vienā reizē – līdz 30 minūtēm, dienā – līdz 60 minūtēm;
Apmeklētājam obligāti jālieto individuālie aizsardzības līdzekļi (FFP2, FFP3 respirators vai ķirurģiskā sejas maska) un bahilas;
Nodaļā aizliegts atrasties personām, kuras ir alkohola, narkotisko vai toksisko vielu reibumā;
Covid-19 infekcijas pacientu apmeklēšana aizliegta!
Covid-19 infekcijas pacientiem iespējams attālināti nodot sūtījumu izmantojot nodaļas dežūrpersonāla starpniecību. Sūtījumam jābūt ievietotam caurredzamā maisiņā ar norādi: pacienta Vārds, Uzvārds;

Aicinām apmeklētājus būt atbildīgiem un ievērot apmeklēšanas kārtības noteikumus, kā arī izvairīties no apmeklējuma, ja ir konstatēti saslimšanas simptomi vai esat nonācis kontaktā ar elpceļu slimniekiem, vai personu, kas atrodas mājas karantīnā. Ja netiek ievērota augstāk noteiktā pacientu apmeklēšanas kārtība, nodaļas dežūrpersonāls var izteikt aizrādījumu, un, ja iepriekš izteiktais aizrādījums netiek ņemts vērā, dežūrpersonāls ir tiesīgs liegt pacienta apmeklējumu!