parallax background

Magnētiskā rezonanse (MR) ir veselībai nekaitīgs, augstas izšķirtspējas un diagnostiskās precizitātes izmeklējums visām ķermeņa daļām, kurā nepielieto jonizējošo (rentgena) starojumu.

MR izmeklējuma laikā tiek uzņemtas vairākas attēlu sērijas. Kopējais procedūras laiks atkarībā no iegūstamās informācijas ir 20 līdz 90 min. Aptuvenais izmeklējuma ilgums būs zināms pirms tā uzsākšanas. Nepieciešamības gadījumā izmeklējuma laikā var tikt pielietota kontrastviela, ar kuras palīdzību tiek uzlabota izmeklējuma diagnostiskā precizitāte. Par kontrastvielas izmantošanu izlemj speciālists, izvērtējot klīnisko problēmu, pacienta nieru funkciju un nepieciešamības gadījumā citus asins laboratoriskos rādītājus.

Kontrastvielu ievada intravenozi.

Izmeklējuma laikā pacientam jāatrodas tunelī ar magnētisko lauku, tāpēc pacientiem ar klaustrofobiju (bailes no šaurām telpām) jāinformē ārsts vai magnētiskās rezonanses darbinieki par šīm izjūtām.

Pirms izmeklējuma jābrīdina medicīnas personāls par jebkurām alerģiskām reakcijām uz medikamentiem.

Jābūt līdz asins analīžu kreatinīna un GFA (glomerulofiltrācijas ātrums) rezultātiem, kas veikti ne agrāk kā pirms 4 nedēļām.

MR izmeklējumu nedrīkst veikt, ja pacientam ir: iekšējās auss implanti, mākslīgās vārstules, neirostimulatori, kardiostimulatori, noteikti metāla svešķermeņi, grūtniecība līdz 12. grūtniecības nedēļai, izņemot dzīvībai svarīgās situācijās.

Magnētiskās rezonanses izmeklējums nav piemērots, ja pacienta ķermeņa svars pārsniedz 150 kilogramus.

Speciālisti

L. Ūsāne-Skrule
V. Grava
I. Stankeviča

Kā sagatavoties?

Galvas MR - sagatavošanās nav nepieciešama
Magnētiskās rezonanses angiogrāfija – galvas artērijas, galvas venozā angiogrāfija - sagatavošanās nav nepieciešama
Mugurkaula MR - sagatavošanās nav nepieciešama
Kaulu-locītavu sistēmas MR - sagatavošanās nav nepieciešama

Pakalpojuma maksa

Pacienta līdzmaksājums par magnētiskās rezonanses izmeklējumi bez kontrastvielas 28,00 EUR
Pacienta līdzmaksājums par magnētiskās rezonanses izmeklējumi ar kontrastvielu (Veicot izmeklējumu bez kontrastvielas, kam seko izmeklējums ar kontrastvielu, pacientu iemaksu iekasē tikai par izmeklējumu ar kontrastvielu) 35,00 EUR
Maksas pakalpojumi cenrādis

Lai saņemtu valsts apmaksātu pakalpojumu, nepieciešams speciālista (kuri ir līguma attiecībās ar Nacionālo veselības dienestu) nosūtījums
Personu apliecinošs dokuments (pase vai eID)
Apdrošināšanas polise (ja tāda ir)
No pacienta līdzmaksājumiem atbrīvotas iedzīvotāju grupas