Zvanot pa Zvanu centra tālruni 68805050
Nosūtot e-pastu uz pieraksts@rslimnica.lv
Klātienē reģistratūrā
Endoskopija ir moderna diagnostiska un terapeitiska metode, kuru plaši pielieto gastroenteroloģijā, jo tā ļauj savlaicīgi konstatēt dažādas kuņģa, barības vada un zarnu saslimšanas.
Augšējā endoskopija (fibrogastroskopija) ir procedūra, ar kuras palīdzību izmeklē un veic dažādas ārstnieciskās manipulācijas gremošanas sistēmas orgānos, izmantojot elastīgu optisku instrumentu - videoendoskopu (nelielu, elastīgu caurulīti ar optisku ierīci), kuru caur muti ievada barības vadā, kuņģī un divpadsmitpirkstu zarnā, lai ar videomonitora palīdzību apskatītu un novērtētu tos „no iekšpuses”.
Lai sagatavotos augšējai endoskopijai (fibrogastroskopijai), iepriekšējā vakarā vēlams paēst vieglas vakariņas, bet ne vēlāk kā plkst.20.00 Pēc vakariņām drīkst dzert negāzētu ūdeni, tēju.
Izmeklējuma dienā nedrīkst ēst, dzert, smēķēt, košļāt košļājamo gumiju, lietot medikamentus (ja lieto medikamentus, jāpaņem tie līdzi, lai iedzertu pēc procedūras).Lai atvieglotu procedūru un novērstu vemšanas tieksmi, dažkārt pirms izmeklējuma pacientam ievada medikamentus. Tas nodrošina kvalitatīvāku izmeklējumu. 12 stundas pēc medikamenta ievadīšanas neiesaka vadīt transporta līdzekļus vai strādāt ar mehānismiem, kas prasa koncentrēšanos un precizitāti, jo pēc medikamentu ievadīšanas var rasties miegainība, uzmanības trūkums, samazināta koncentrēšanās spēja.
Apmēram 30 minūtes pēc augšējās endoskopijas (fibrogastroskopijas) var atkal ēst un dzert, jo tad ir atjaunojusies spēja normāli norīt.
Stacionārs 119.kab.
Apakšējā endoskopija (fibrokolonoskopija FKS) - visprecīzākā un informatīvākā izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību var izmeklēt resno zarnu no iekšpuses un savlaicīgi diagnosticēt un ārstēt taisnās, resnās un pat tievo zarnu terminālās daļas slimības. Kolonoskopijas laikā no zarnas gļotādas var paņemt sīkus audu paraugus (biopsijas), ko tālāk nosūta uz morfoloģijas laboratoriju, vienlaicīgi var veikt dažādas diagnostiskas un ārstnieciskas darbības (polipu un audzēju izņemšana). Lai uzlabotu endoskopijas kvalitāti un novērstu nepatīkamas izjūtas, izmeklējumu iespējams veikt vispārējā anestēzijā.
Indikācijas:
Pozitīva reakcija uz slēptām asinīm fēcēs – kolorektālā vēža skrīnings; Zarnu asiņošana (hemotohēzijas epizodes); Resnās zarnas vēža simptomātika; Hemoroidāla slimība; Resnās zarnas polipi un polipoze; Resnās zarnas divertikuloze; Kolīti (Čūlains kolīts, Krona slimība, išēmisks kolīts); Kontrole pēc zarnu vēža rezekcijas.Stacionārs 119.kab.
Fibrobronhoskopija ir invazīva izmeklēšanas metode, ar kuras palīdzību var vizuāli novērtēt elpceļu stāvokli no iekšpuses. Fibrobronhoskopija notiek vietējā anestēzijā ar vispārēju sedāciju (nomierinoša līdzekļa ievadīšanu). Caur degunu vai muti, iepriekš anestezējot un mitrinot gļotādu, pacienta elpceļos tiek ievadīts endoskops, kura galā ir izvietota kamera, no kuras attēls tiek attēlots uz monitora un redzams ārstam. Fibrobronhoskopijas laikā var redzēt arī svešķermeņus un daudzos gadījumos tos šīs procedūras laikā var arī evakuēt.
Stacionārs 119.kab.