parallax background
Galvas un kakla asinsvadu doplerogrāfija
Apraksts

Galvas un kakla asinsvadu doplerogrāfija - pasaulē atzīta un moderna metode – trīsdimensiju krāsu kodētu ultraskaņas skenēšana. Ar šo metodi ir iespējams noteikt galvas un kakla asinsvadu stāvokli (pangas, stenozes miega un vertebrālās artērijās), kas var izraisīt smadzeņu apasiņošanas traucējumus – galvas sāpes, reiboni, redzes traucējumus, troksni ausīs. Asinsrites pārbaude ieteicama cilvēkiem, kuri cieš no asinsspiediena svārstībām, hipertoniskās slimības vai hipotensijas, mugurkaula kakla daļas spondilozes, kā arī holesterīna vielmaiņas traucējumiem. Mūsdienīga ultraskaņas izmeklēšanas tehnoloģija ļauj atrast arī sākotnējos procesus asinsvados, kas saistīti ar aterosklerozi.

Sagatavošanās

Neprasa specifisku sagatavošanos

Izmeklējums ilgst vidēji 20-30 minūtes.
Stacionārs 479.kab., ambutatorā daļa 116.kab., 133.kab, 308.kab.
Ekstremitāšu artēriju un vēnu doplerogrāfija
Apraksts

Ekstremitāšu artēriju un vēnu doplerogrāfija - izmeklējumā diagnosticē iespējamus aterosklerotiskus sašaurinājumus kāju artērijās. Īpaši raksturīgi kāju artēriju sašaurinājumi ir pacientiem, kuri smēķē. Subjektīvi pacienti sūdzas par sāpēm ikru muskuļos fiziskas slodzes laikā, ko sauc par mijklibošanu. Kāju vēnu duplekssonogrāfijas metode tiek nozīmēta pacientiem tirpšanas, tūsku, krampju gadījumā ar aizdomām par kāju vēnu venozu mazspēju. Metode ļauj diagnosticēt dziļo vai virspusējo vēnu slimības, noteikt slimības avotu, refluksa (retrogrādas asinsrites) vietu, bojātā venozā segmenta diametru un garumu.

Sagatavošanās

Neprasa specifisku sagatavošanos.

Izmeklējums ilgst vidēji 20-30 minūtes.
Stacionārs 479.kab., ambutatorā daļa 116.kab., 133.kab, 308.kab.

Pacientiem un viņu vecākiem tiek sniegta informācija par saslimšanas raksturu, paredzamo diagnostikas un ārstēšanas procesu apjomu un izveseļošanās perspektīvām. Rēzeknes slimnīca speciālisti ir gatavi nodrošināt pacientu pēcoperācijas uzraudzību arī ambulatori.

visa veida trūču operācijas bērniem (nabas trūces, cirkšņa trūces u.c.),
oliņas nenoslīdēšanas (kriptorhisma) operācijas,
ādas veidojumu operācijas,
fimožu operācijas, u.c.

Speciālisti

V. Vološins
K. M. Rambadagalla
T. Bogdāne
S. Tūmiņa

Pakalpojuma maksa

Pacienta līdzmaksājums 4,00 EUR
Maksas pakalpojumi cenrādis

Lai saņemtu valsts apmaksātu pakalpojumu, nepieciešams ģimenes ārsta vai speciālista (kuri ir līguma attiecībās ar Nacionālo veselības dienestu) nosūtījums
Personu apliecinošs dokuments (pase vai eID)
Apdrošināšanas polise (ja tāda ir)
No pacienta līdzmaksājumiem atbrīvotas iedzīvotāju grupas