Rentgenogrāfijas izmeklējuma laikā pacients saņem jonizējošo starojumu. Jonizējošā starojuma iedarbība ir selektīva, jo organisma šūnas un audi uz apstarošanu reaģē dažādi, tāpēc īpaša piesardzība jāievēro grūtniecības laikā. Izmeklējuma veikšana ir salīdzinoši īslaicīga un ir atkarīga no nepieciešamo projekciju skaita.

Izmeklējamā ķermeņa daļa jāatbrīvo no rotaslietām, aksesuāriem un citiem priekšmetiem, kuri var radīt artefaktus un samazināt attēlu diagnostisko kvalitāti.

Ja tas ir nepieciešams, pacients var saņemt rentgena aprakstu 2 stundu laikā.

Pieejamie RTG-izmeklējumi

Deguna blakusdobumu RTG
Apraksts

Deguna blakusdobumu RTG - iekaisīga rakstura pārmaiņas deguna blakusdobumos, infiltratīva un jaunveidojuma izslēgšana.

Sagatavošanās

Sagatavošanās nav nepieciešama

Kaulu - locītavu RTG
Apraksts

Kaulu - locītavu rentgenogrāfija - ribu, krūšu kurvja kaulu, galvas traumu, kaulu lūzumu, izmežģījumu, artrozes, neskaidru veidojumu diagnosticēšanai.

Sagatavošanās

Sagatavošanās nav nepieciešama

Mugurkaula RTG
Apraksts

Mugurkaula rentgenogrāfija – mugurkaula ass, kaulu deformācijas, traumu diagnosticēšanai, pēcoperatīvas korekcijas kontrolei.

Vēdera pārskata un urīnceļu RTG izmeklēšana
Apraksts

Vēdera pārskata un urīnceļu RTG izmeklēšana - brīva gaisa un/vai gaisa-šķidruma līmeņu zarnu cilpās izvērtēšanai, konkrementu blīvuma izvērtēšanai, stentu stāvokļa precizēšanai.

Kuņģa - zarnu trakta (KZT) caurskate
Apraksts

Kuņģa - zarnu trakta (KZT) caurskati izmanto, lai izmeklētu pacienta barības vadu, kuņģi, tievās zarnas un resnās zarnas sākuma daļu. Izmeklējumu veic ar speciālu rentgena iekārtu, kas izstaro rentgena starus un bārija kontrastvielu (nekaitīgs, balts, krītam līdzīgs pulveris, ko sajauc ar ūdeni). Izmeklējumi var būt nepieciešami lai noteiktu KZT orgānu formu un izmērus; gremošanas traucējumu iemeslus, kā, piemēram, čūlas, trūces, divertikulus (patoloģiski paplašinājumi orgāna sieniņā), striktūras (patoloģiski sašaurinājumi), iekaisuma procesus, rīšanas traucējumus, dažus audzēju veidus.

Sagatavošanās

Uz izmeklējumu jāierodas tukšā dūšā. Izmeklēšanas dienā nedrīkst ēst, dzert, lietot medikamentus, vēlams arī netīrīt zobus.

Krūšu kurvja orgānu RTG
Apraksts

Krūšu kurvja orgānu RTG - profilaktiskajās apskatēs, bojājumu un infekciju slimību (pneimonija, artrīts u.c.) sarežģījumu diagnostikai, kā arī ārstēšanas efektivitātes kontrolei.

Sagatavošanās

Sagatavošanās nav nepieciešama


Speciālisti

T. Bogdāne
S. Tūmiņa
A. Ignatova
I. Stankeviča
A. Betlere
L. Skrule
D. Čirko

Pakalpojuma maksa

Pacienta līdzmaksājums par rentgenoloģisko izmeklējumu bez kontrastvielas (tai skaitā, rentgenoloģiskie izmeklējumi ar kuņģa zarnu trakta kontrastvielu) -3,00 EUR
Pacienta līdzmaksājums par izmeklējumu ar kontrastvielu (Veicot izmeklējumu bez kontrastvielas, kam seko izmeklējums ar kontrastvielu, pacientu iemaksu iekasē tikai par izmeklējumu ar kontrastvielu) - 10.00 EUR
Maksas pakalpojumi cenrādis

Lai saņemtu valsts apmaksātu pakalpojumu, nepieciešams ģimenes ārsta vai speciālista (kuri ir līguma attiecībās ar Nacionālo veselības dienestu) nosūtījums
Personu apliecinošs dokuments (pase vai eID)
Apdrošināšanas polise (ja tāda ir)
No pacienta līdzmaksājumiem atbrīvotas iedzīvotāju grupas