parallax background
Nodaļas darbības pamatā ir mūsdienīga neatliekamās medicīnas koncepcija. Izvērtējot indikācijas, nodaļā notiek pacientu grupēšana pēc prioritātes un priekšroka ir tiem, kuru stāvoklis prasa akūtu iejaukšanos. Tie pacienti, kuriem nepieciešama ilgāka novērošana, bet nav viennozīmīga pamata viņu tūlītējai stacionēšanai, uz vairākām stundām medicīnas personāla uzraudzībā tiek izvietoti t.s. observācijas palātās.

Katrs pacients nodaļā saņem nepieciešamo izmeklēšanu un ārstēšanu. Rezultātā pacienti tiek vai nu uzņemti stacionārā, vai arī var turpināt ārstēšanos ambulatori, saņemot izrakstu.

Neatliekamo medicīnisko palīdzību nodrošina sertificēti speciālisti: internists, ķirurgs, traumatologs, ginekologs, pediatrs, neirologs, radiologs, reanimatologs. Nepieciešamības gadījumā atsevišķi īpaši speciālisti tiek pieaicināti arī ārpus viņu darbalaika. Nodaļā 24 stundas diennaktī, kā arī palīdzību sniedz Insulta vienība.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļā ir aprīkota telpa smago pacientu stabilizācijai, kur ir viss nepieciešamais sirds- plaušu reanimācijas veikšanai, kā arī darbojas operāciju zāle, ģipsētava un observācijas gultas pacientu novērošanai dinamikā.