Sniegs iepriecina bērnus – var vizināties ar ragavām, slidināties no kalna, pikoties, velt sniegavīru. Taču tur, kur ir aktīvā atpūta, ir arī traumas, tāpēc esam apkopojuši svarīgāko, ko vajag ievērot gan pieaugušajiem, gan bērniem, baudot ziemas priekus.
- Bērnam neatkarīgi no vecuma un izvēlētā sporta veida galvā ir jābūt aizsargķiverei, kas mazo pasargās no galvas traumām.
- Bērns līdz 5 gadu vecumam šļūkt no kalna ragavās vai ar pūsli drīkst tikai kopā ar kādu no pieaugušajiem, savukārt bērnam līdz 12 gadiem pieaugušajam ir jābūt klātesošam, lai novērtētu un kontrolētu situāciju.
- Jāiemāca bērnam, ka šļūkt uz leju drīkst tikai sēžot ar seju pret trasi, nevis šļūkt lejā ar muguru pa priekšu vai stāvot kājās. Šādi pieaug galvas traumu risks.
- Nekad neviziniet bērnu ragavās, kas piestiprinātas kādam motorizētam braucamrīkam, tad tas ir nekontrolējams process.
- Neļauj bērniem šļūkt pa kalniņiem, kas atrodas tuvu ceļam.
- Izvērtējiet visus riskus, šļūcot pa trasi, kurai abās vai vienā pusē tuvu ir koki, stabi, betona norobežojumi un jebkādi šķēršļi, kuros var ietriekties.
- Ragavas ar vadāmām sliedēm ir drošākais slidināšanās līdzeklis no kalna. Slidināšanās no kalna ar pūšļiem, kamerām vai tikai ar plēvi vienmēr būs riskantāk, jo braucējs ir neaizsargāts.
- Izvēlieties laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, jo sniega bikses, kārtīgi biezi sniega cimdi, ērta ziemas jaka un neslīdoši, biezi sniega zābaki ir tas, kas pasargās ne tikai no sala, bet arī sīkākām traumām. Apavi nedrīkst būt pārāk cieši, jo, nospiežot asinsriti kājās, var apsaldēt pirkstus.
Traumas un nelaimes gadījumi mēdz pārsteigt jebkurā vietā un dzīves situācijā, tāpēc vecākiem vienmēr jābūt modriem, gādājot par sevi un saviem mīļajiem.